+372 510 8080

Võta meiega ühendust!

HELISTA MEILE:  +372 521 66 98

Võta meiega ühendust või küsi pakkumist

Puitaken on parim valik sinu kodule. See on naturaalne, ilus ning kestab kaua. Pealegi – meie pakutavad puitaknad on ka hea hinnaga. Tule astu läbi meie müügisalongist ja veendu ise!

MÜÜGISALONG

Allika tee 7, Peetri alevik, Rae Vald

HELISTA

Tööpäeviti 09.30 – 18.00

E-post

Küsi pakkumist

Saada sõnum

  Tutvu kasutustingimustega.

  HEA TEADAwww.puitaknad.ee veebileht kuulub Uksed Lukud OÜ-le. Teate edastamisel suunatakse see meie ettevõtte klienditeenindusse.

  Meie asukoht

  Asume Tallinna lähedal, Peetri külas. Meie aadress on Allika tee 7. Tule astu meie salongist läbi – näed ise oma silmaga, kui kvaliteetne võib üks puitaken olla!

  Korduvad Küsimused

  Missugused on tuntumad aknatüübid?

  Enimlevinud akna tüüp on meil Saksa aken. See on ühe raamiga aken, mille sees asub reeglina kahe-või kolmekordne klaaspakett. Aknad avanevad sissepoole ning võivad olla kald-ja pöördavatavad.

  Sellele järgneb Taani aken, mis on samuti ühe raamiga, kahe-või kolmekordse klaaspaketiga. Avanevad väljapoole ning neid saab ka küljele pöörata, lisaks sellele on seda tüüpi aknad kald-või ümberpööratavad.

  Soome aken on kahe eraldi raamiga puitaken - ehk siseraamiga ja välisraamiga aknad, mis avanevad ühendatult sissepoole. Reeglina on siseraam kahekordse klaaspaketiga ning välisraam ühekordse klaasiga.

  Kuidas valida õige aken?

  Häid ja odavaid aknaid ei ole olemas. Esmalt tuleb otsustada, mis materjalist aknaid eelistada. Aknad on laias laastust kolmest materjalist: plastikust aknad, puitaknad või puit-alumiiniumaknad. Akna materjali valikul mängib suurt rolli hoone arhitektuurne lahendus. Plastaknad on puitakendest reeglina odavamad, kuid see on ka nende ainus eelis. Puitaknad sobivad meie kliimasse kõige paremini - need on õige hooldamise korral väga vastupidavad ning sobivad enamuste hoonetega.

  Puitaken või plastaken?

  Kas maksta rohkem ja osta korralik puitaken või ajada läbi odavamalt ja soetada madalama kvaliteediga plastaken? Plastakna peamiseks probleemiks on väiksema jäikusega konstruktsioon, mis hakkab ajapikku läbi painduma. Eriti on see levinud lõuna-ja läänekaares paiknevatel akendel - proffil deformeerub ning plastaken ei suuda ilmastikumõjudele vastu panna. Tulemuseks on akna soojapidavuse järsk vähenemine. Kvaliteetsest puidust toodetud puitaken on meie kliimas vastupidav. Puitaken säilitab oma kuju ja soojapidavuse pikkade aastate jooksul.

  Mida peaks arvestama akende valikul?

  Oma kodule aknaid otsides on peamiseks valiku kriteeriumiks hind. Üldiselt kehtib ju põhimõte, et mida kallim aken, seda kvaliteetsem ja soojapidavam. Soovitame akende soetamisel silmas pidada kahte peamist asjaolu, mis mõjutavad Sinu investeeringut. Nendeks on soojapidavus ning hooldamine. Eestis kehtivate normide järgi on lubatud akna U-arvuks 2,1 W/m2K. On hea teada, et soojapidavam aken on ligi 30% kallim aga tasub ära 8 aastaga - seda tänu väiksematele küttearvetele. Hooldamise osas on oluline jälgida, et teie soetatud akendele oleks võimalik vajadusel teha parandustöid (n.t. plastakendel suhteliselt keeruline ja kallis). Tuleb ka järele mõelda, kas on mõistlk kõik aknad tellida avatavatena. Lisaks hooldamise keerukusele on avatava ning mitteavatava akna hinnavahe märgatav.

  Puitakende müük, transport ja paigaldus.

  Puitaken on parim valik, kui otsid oma kodule uusi aknaid. Puitaken on tervislikvalik - puitakende tootmine ei saasta loodust ning korralik puitaken vähendab küttekulusid oluliselt rohkem, kui plastaken.

  Meilt saad ka häid nõuandeid - täitsa tasuta!

  HELISTA MEILE TÖÖPÄEVITI 09.00 - 17.00 :  +372 521 6698