Puitaknad kestavad kaua

Oleme siia kokku kogunud asjalikke nõuandeid ja tarkust, mida on hea teada, kui sul on ees akende vahetus. Kas puitaken, plastaken või veel mingi kolmas lahendus?

Loe siit meie blogist ja saad vastused.

Standardsed Viljandi Aken ja Uks puitaknad on valmistatud sõrmjätkatud männipuidust. Akende viimistlusel kasutatakse väga kvaliteetseid materjale. Puitaknad on eriti kaunid peitsituna.
Meie pakutavad puitaknad koosnevad erinevatest profiilidest. Kõik liitekohad on pragunemise vältimiseks täidetud elastse mastikstiga ning aknad on tänu sellele hästi tihedad.
Puitaknad kestavad kaua ning on hea soojus-ja müraisolatsiooniga.

Viljandi Aken ja Uks puitaknad on valmistatud kvaliteetsest männipuidust. Eritellimusena on võimalik toota aknaid ka teistest tellija poolt valitud materjalidest. Kui tahad, et puitaken kestaks kaua, siis ei tohiks akna viimistlusel kasutada läbipaistvaid lasuurvärve või muid pinnakatte vahendeid, mille UV-kiirguse kaitse on nõrk. Päikese UV-kiirguse, niiskuse ja muude ilmastikumõjude tulemusel võib
Kui puitaken on valmistatud kvaliteetsest materjalist, siis suudab see pikka aega taluda ka väga raskeid ilmastikutingimusi.

Puitmaterjali liikumist põhjustavad peamiselt niiskus ning järsud temperatuurierinevused. Meie pakutavad puitaknad koosnevad erinevatest profiilidest ja kõik liitekohad on pragunemise vältimiseks eritöödeldud. Puitakende alumised servad on kaitstud niiskuise, tolmu, niiskuse, UV-kiirguse ja külmumise mõjude tõttu tekkida võivate kahjustuste eest.

Lisatihendid ja kvaliteetsed klaaspaketid tagavad meie akendele ka väga hea mürakindluse. Siinkohal on hea teada, et kõrge mürasummutustasemega paketi osaks on paksem klaas ning see muudab puitakna suhteliselt raskeks. Seetõttu tuleb jälgida akende mõõtu – puitaknad ei saa olla väga suurte mõõtudega.

Puitaknad on ka turvalised – eelkõige on muidugi oluline klaasi valik. Kasutame lamineeritud või siis karastatud klaasi ning turvaelemente. Turvasulgurid ei lase akent või siis terrassiust lengist välja kanguutada – soovi korral saab paigaldada ka lukustatava käepideme.

Puitakende tellimisel on oluline järgida, et neid oleks mugav kasutada (õige käelisus ning avanemise suund) ning et uued aknad sobiksid kokku hoone fassaadi ja juba olemasolevate akendega. Mõistlik on enne tellimist hinnata ka võimaliku lisavarustuse vajadust – klapid, võrgu kasutamise võimalus, veeninade olemus jms.

Üldjuhul ei vaja puitaknad erilist hooldust. Piisab sellest, kui aeg-ajalt kontrollida sulgursüsteeme ning puhastada aknatihendeid. Eriti hoolega tuleb kontrollida lõuna-ja läänekaares olevaid aknaid – need avatud keerulisematele ilmastikutingimustele, kui põhja-ja idapoolsed aknad.

Korduvad küsimused

Puitaknad on meie kliimas mõistlik valik. Panime siia kokku vastused enamlevinud küsimustele, kui sul on ees akende vahetus. Loe siit, miks puitaken on hea valik ja miks plastaken ei pea ilmastiku tingimustele vastu.

Häid ja odavaid aknaid ei ole olemas. Esmalt tuleb otsustada, mis materjalist aknaid eelistada. Aknad on laias laastust kolmest materjalist: plastikust aknad, puitaknad või puit-alumiiniumaknad. Akna materjali valikul mängib suurt rolli hoone arhitektuurne lahendus. Plastaknad on puitakendest reeglina odavamad, kuid see on ka nende ainus eelis. Puitaknad sobivad meie kliimasse kõige paremini – need on õige hooldamise korral väga vastupidavad ning sobivad enamuste hoonetega.

Kas maksta rohkem ja osta korralik puitaken või ajada läbi odavamalt ja soetada madalama kvaliteediga plastaken? Plastakna peamiseks probleemiks on väiksema jäikusega konstruktsioon, mis hakkab ajapikku läbi painduma. Eriti on see levinud lõuna-ja läänekaares paiknevatel akendel – proffil deformeerub ning plastaken ei suuda ilmastikumõjudele vastu panna. Tulemuseks on akna soojapidavuse järsk vähenemine. Kvaliteetsest puidust toodetud puitaken on meie kliimas vastupidav. Puitaken säilitab oma kuju ja soojapidavuse pikkade aastate jooksul.

Enimlevinud akna tüüp on meil Saksa aken. See on ühe raamiga aken, mille sees asub reeglina kahe-või kolmekordne klaaspakett. Aknad avanevad sissepoole ning võivad olla kald-ja pöördavatavad.

Sellele järgneb Taani aken, mis on samuti ühe raamiga, kahe-või kolmekordse klaaspaketiga. Avanevad väljapoole ning neid saab ka küljele pöörata, lisaks sellele on seda tüüpi aknad kald-või ümberpööratavad.

Soome aken on kahe eraldi raamiga puitaken – ehk siseraamiga ja välisraamiga aknad, mis avanevad ühendatult sissepoole. Reeglina on siseraam kahekordse klaaspaketiga ning välisraam ühekordse klaasiga.

Oma kodule aknaid otsides on peamiseks valiku kriteeriumiks hind. Üldiselt kehtib ju põhimõte, et mida kallim aken, seda kvaliteetsem ja soojapidavam. Soovitame akende soetamisel silmas pidada kahte peamist asjaolu, mis mõjutavad Sinu investeeringut. Nendeks on soojapidavus ning hooldamine. Eestis kehtivate normide järgi on lubatud akna U-arvuks 2,1 W/m2K. On hea teada, et soojapidavam aken on ligi 30% kallim aga tasub ära 8 aastaga – seda tänu väiksematele küttearvetele. Hooldamise osas on oluline jälgida, et teie soetatud akendele oleks võimalik vajadusel teha parandustöid (n.t. plastakendel suhteliselt keeruline ja kallis). Tuleb ka järele mõelda, kas on mõistlk kõik aknad tellida avatavatena. Lisaks hooldamise keerukusele on avatava ning mitteavatava akna hinnavahe märgatav.

Miks puitaknad on parim lahendus sinu kodule

Puitaknad sobivad väga hästi meie kliimasse. Korralik puitaken peab vastu mitusada aastat. Ja kas teadsid, et puitaknad on odavamad, kui plastikaknad?

Puitakendel on väga head naturaalsed isolatsiooniomadused, mis takistavad soojuse toast välja pääsemist, tagades samal ajal hea ventilatsiooni.

Miks puitaknad on parim lahendus sinu kodule.
Puitaknad on olnud eestlase eelistatuim valik – puitaken on loodussõbralik ja tervislik, puitakna välimus on elegantne ning puitaknad kestavad kauem, kui sina.
Plastaknad ehk PVC materjalist aknad on viimasel ajal aina populaarsust kogunud ning puitakendest levivad igasugused negatiivsed müüdid, nagu „puitaknaid tuleb pidevalt hooldada“ ja „puitaknad mädanevad ära“. Järgnevalt räägime sellest, kas nendel müütidel on tõsi taga ja miks puitaknad on parim lahendus sinu kodule.

Elegantne välimus
Puitaknad annavad sinu maja fassaadile ja sisekujundusele elegantse ja sooja välimuse. Need sobivad nii traditsioonilisse kui modernsesse hoonesse, sest neid saab värvide ja lakkide abil sobitada kokku igasuguse stiiliga. Kõik sõltub viimistlusest. Talu-tüüpi hoonetes, palk- ja kivimajades oleks lausa patt paigaldada valged PVC aknad, sest need ei sobitu mitte kuidagi üldise stiiliga ja alandavad seetõttu kinnisvara hinda. Puitakende välimus ja vastupidavus see-eest hoopis tõstab kinnisvara hinda.

Loodussõbralik
Puit on taastuv looduslik ressurss, mis on CO2 neutraalne, sest puidu ehitusmaterjalina kasutamine ei suurenda kasvuhooneefekti. Seni kuni aken sinu maja küljes istub, hoiab see puude poolt õhust võetud süsihappegaasi kinni. Plastakende tootmine kasutab keskkonnale kahjulikke kemikaale, mis paiskuvad tootmisprotsessi käigus õhku. Iga puitakna soetamisel plastakna asemel säästad sa üle 100kg süsihappegaasi.

Väga hea isolatsioon
Puitakendel on väga head naturaalsed isolatsiooniomadused, mis takistavad soojuse toast välja pääsemist, tagades samal ajal hea ventilatsiooni. Puidust aknaraamid vähendavad küttekulusid rohkem kui plastaknad. Lisaks tuletame meelde, et tänapäeval on ka puitaknaid olemas kahekordse ja kolmekordse klaaspaketiga. Lõppude lõpuks sõltub energiasääst rohkem klaasist kui raamist ja modernsetel puitakendel on klaaside suhtes sama palju valikuid kui plastakendel.

Kestavad kauem kui sina
Kindlasti oled näinud muuseumites, mõisades ja muudes eriti vanades hoonetes mitmesaja-aastaseid puidust aknaid. See, et puitaknad igal juhul mädanevad ära, on PVC müügimeeste valeinformatsioon, sest hea hoolduse korral kestavad puitaknad terve sinu elu. Kahjuks on paljudel peredel olnud kogemust mädanevate akendega, kuid sellel on väga lihtne seletus. Suurem osa vanu puitaknaid on paigaldatud nõukogude perioodil. Sellel ajal ei olnud inimestel piisavalt raha, et osta kvaliteetsest puidust aknaid, nii et tulemus oligi see, et tänaseks on aknad poolmädanenud.
Kuid kvaliteetsest puidust aknad, mida iga 1-2 aasta tagant hooldatakse, kestavad kauem kui sina. Puitaknad vananevad kaunilt, erinevalt plastakendest, millelt viimistlus koorub maha või muutub kollaseks. Lisaks on plastakent peaaegu võimatu parandada, kuid puitaknal on tarvis kõigest natuke lihvimist ja uut värvikihti.

Madal hind
„Puitaknad on odavamad kui plastaknad.“
„Kuidas palun?“

Tõepoolest, kui võtta arvesse puitakende pikka eluiga, siis on nende hind odavam kui plastakende ostmine ja iga 5-7 aasta tagant välja vahetamine. Lisaks, nagu varemgi mainitud, tõstavad puitaknad sinu kinnisvara hinda. Kõik oleneb sellest, kui pika aja peale sa kulu ära jaotad. Pikas perspektiivis on kvaliteetsed puidust aknad odavamad kui plastaknad.

Kokkuvõttes on puitaknad mitmes osas parem lahendus kui plastaknad. Plastaknad on hea valik neile, kes praegusel hetkel vajavad uusi aknaid, kuid ei saa endale kvaliteetseid puitaknaid lubada. Kui sinul on tahtmine ja võimalus investeerida tulevikku, siis see on meie poolt soe soovitus tutvuda meie puitakende valikuga.

Küsi nõu

Kui tellid aknad, siis on mõistlik ka akende paigaldus professionaalide hooleks jätta.

See teeb kogu protsessi sinu jaoks murevabaks. Akende õige paigaldus on väga oluline, sest ei ole kasu uutest akendest, kui need on valesti paigaldatud ja nende vahelt puhub näiteks tuul sisse.

On ju väga mõnus, kui keegi teeb sinu eest selle raske töö ära. Sinu mureks jääb vaid tellimus sisse anda ning meie hoolitseme nii selle eest, et saaksid endale uued, ilusad ja kvaliteetsed aknad kui ka selle eest, et akende paigaldus oleks valutu ja korrektne.

Akende paigalduse hind sõltub konkreetse töömahust ja keerukusest. Kui sul on küsimusi akende paigalduse osas, siis ära karda meiega ühendust võtta.

HELISTA MEILE TÖÖPÄEVITI
kella 9.00 – 17.00 tel +372 521 6698

Kirjuta meile

Akende mõõtmine

Akende mõõtmine, see ei ole raketiteadus. Mõõta tuleks oma akende laius, siin kusjuures ei mängi rolli, mis sorti seinaga on tegemist. Akende kõrguse mõõtmiseks tuleks minna õue (kui see on võimalik) ning mõõta väljastpoolt veeplekkidest silluseni, mis on akna kohal.
See on kõik, mida vajad, et esitada meile hinnapäring. Kui ise ei ole mõõdulindiga päris sina peal, siis on kõige lihtsam kutsuda kohale meie meistrimehed, kes tuleb ja teeb mõõtmise teie eest ära.
See aitab vältida ka valede andmete sattumist tellimusele. Kui akende mõõtmise kohta on lisaküsimusi, siis ärge kartke meiega ühendust võtta.
Vastame teile alati hea meelega.

Akende paigaldus

Kui tellid aknad, siis on mõistlik ka akende paigaldus professionaalide hooleks jätta.
See teeb kogu protsessi sinu jaoks murevabaks. Akende õige paigaldus on väga oluline, sest ei ole kasu uutest akendest, kui need on valesti paigaldatud ja nende vahelt puhub näiteks tuul sisse.
On ju väga mõnus, kui keegi teeb sinu eest selle raske töö ära. Sinu mureks jääb vaid tellimus sisse anda ning meie hoolitseme nii selle eest, et saaksid endale uued, ilusad ja kvaliteetsed aknad kui ka selle eest, et akende paigaldus oleks valutu ja korrektne.
Akende paigalduse hind sõltub konkreetse töömahust ja keerukusest. Kui sul on küsimusi akende paigalduse osas, siis ära karda meiega ühendust võtta.

Vanade akende demontaaž

Pakume akende nii-öelda täisteenust.
Lisaks akendele ja nende paigaldamisele pakume ka vanade akende demontaaži, mille hulka kuulub ka vanade akende utiliseerimine. Kui võtad meie kõik ühes teenuse, siis me tuleme ja mõõdame aknad ära ning siis kui akende vahetamise aeg on käes, siis teostame vanade akende demontaaži, paneme uued aknad ette ning teie isegi ei pea muretsema, et mida te vanade akendega teete.
Meie meistrimeestega on akende vahetus ning kogu sellega kaasnev protsess ülilihtne ja ülimugav.

Kui teil on lisaküsimusi, siis võtke meiega julgelt ühendust.

Küsi pakkumist

HELISTA MEILE TÖÖPÄEVITI kella 9.00 - 17.00
tel +372 521 6698

Teade suunatakse meie klienditeenindusse