+372 510 8080

Puitaknad kestavad kaua.

Standardsed Viljandi Aken ja Uks puitaknad on valmistatud sõrmjätkatud männipuidust. Akende viimistlusel kasutatakse väga kvaliteetseid materjale. Puitaknad on eriti kaunid peitsituna.
Meie pakutavad puitaknad koosnevad erinevatest profiilidest. Kõik liitekohad on pragunemise vältimiseks täidetud elastse mastikstiga ning aknad on tänu sellele hästi tihedad.

Puitaknad kestavad kaua ning on hea soojus-ja müraisolatsiooniga.

Viljandi Aken ja Uks puitaknad on valmistatud kvaliteetsest männipuidust. Eritellimusena on võimalik toota aknaid ka teistest tellija poolt valitud materjalidest. Kui tahad, et puitaken kestaks kaua, siis ei tohiks akna viimistlusel kasutada läbipaistvaid lasuurvärve või muid pinnakatte vahendeid, mille UV-kiirguse kaitse on nõrk. Päikese UV-kiirguse, niiskuse ja muude ilmastikumõjude tulemusel võib puitakende toon muutuda juba paari aasta jooksul tundmatuseni.

Kui puitaken on valmistatud kvaliteetsest materjalist, siis suudab see pikka aega taluda ka väga raskeid ilmastikutingimusi. Puitmaterjali liikumist põhjustavad peamiselt niiskus ning järsud temperatuurierinevused. Meie pakutavad puitaknad koosnevad erinevatest profiilidest ja kõik liitekohad on pragunemise vältimiseks eritöödeldud. Puitakende alumised servad on kaitstud niiskuise, tolmu, niiskuse, UV-kiirguse ja külmumise mõjude tõttu tekkida võivate kahjustuste eest.

Lisatihendid ja kvaliteetsed klaaspaketid tagavad meie akendele ka väga hea mürakindluse. Siinkohal on hea teada, et kõrge mürasummutustasemega paketi osaks on paksem klaas ning see muudab puitakna suhteliselt raskeks. Seetõttu tuleb jälgida akende mõõtu – puitaknad ei saa olla väga suurte mõõtudega.

Puitaknad on ka turvalised – eelkõige on muidugi oluline klaasi valik. Kasutame lamineeritud või siis karastatud klaasi ning turvaelemente. Turvasulgurid ei lase akent või siis terrassiust lengist välja kanguutada – soovi korral saab paigaldada ka lukustatava käepideme.

Puitakende tellimisel on oluline järgida, et neid oleks mugav kasutada (õige käelisus ning avanemise suund) ning et uued aknad sobiksid kokku hoone fassaadi ja juba olemasolevate akendega. Mõistlik on enne tellimist hinnata ka võimaliku lisavarustuse vajadust – klapid, võrgu kasutamise võimalus, veeninade olemus jms.

Üldjuhul ei vaja puitaknad erilist hooldust. Piisab sellest, kui aeg-ajalt kontrollida sulgursüsteeme ning puhastada aknatihendeid. Eriti hoolega tuleb kontrollida lõuna-ja läänekaares olevaid aknaid – need avatud keerulisematele ilmastikutingimustele, kui põhja-ja idapoolsed aknad.

 

 

 

Korduvad küsimused

Korduvad küsimused

Korduvad küsimused. Puitaknad on meie kliimas mõistlik valik. Panime siia kokku vastused enamlevinud küsimustele, kui sul on ees akende vahetus. Loe siit, miks puitaken on hea valik ja miks plastaken ei pea ilmastiku tingimustele vastu. Korduma kippuvad küsimused....

Miks puitaknad on parim lahendus sinu kodule

Miks puitaknad on parim lahendus sinu kodule

Puitaknad - parim lahendus sinu kodule. Puitaknad sobivad väga hästi meie kliimasse. Korralik puitaken peab vastu mitusada aastat. Ja kas teadsid, et puitaknad on odavamad, kui plastikaknad? Puitakendel on väga head naturaalsed isolatsiooniomadused, mis takistavad...

Korduvad Küsimused

Missugused on tuntumad aknatüübid?

Enimlevinud akna tüüp on meil Saksa aken. See on ühe raamiga aken, mille sees asub reeglina kahe-või kolmekordne klaaspakett. Aknad avanevad sissepoole ning võivad olla kald-ja pöördavatavad.

Sellele järgneb Taani aken, mis on samuti ühe raamiga, kahe-või kolmekordse klaaspaketiga. Avanevad väljapoole ning neid saab ka küljele pöörata, lisaks sellele on seda tüüpi aknad kald-või ümberpööratavad.

Soome aken on kahe eraldi raamiga puitaken - ehk siseraamiga ja välisraamiga aknad, mis avanevad ühendatult sissepoole. Reeglina on siseraam kahekordse klaaspaketiga ning välisraam ühekordse klaasiga.

Kuidas valida õige aken?

Häid ja odavaid aknaid ei ole olemas. Esmalt tuleb otsustada, mis materjalist aknaid eelistada. Aknad on laias laastust kolmest materjalist: plastikust aknad, puitaknad või puit-alumiiniumaknad. Akna materjali valikul mängib suurt rolli hoone arhitektuurne lahendus. Plastaknad on puitakendest reeglina odavamad, kuid see on ka nende ainus eelis. Puitaknad sobivad meie kliimasse kõige paremini - need on õige hooldamise korral väga vastupidavad ning sobivad enamuste hoonetega.

Puitaken või plastaken?

Kas maksta rohkem ja osta korralik puitaken või ajada läbi odavamalt ja soetada madalama kvaliteediga plastaken? Plastakna peamiseks probleemiks on väiksema jäikusega konstruktsioon, mis hakkab ajapikku läbi painduma. Eriti on see levinud lõuna-ja läänekaares paiknevatel akendel - proffil deformeerub ning plastaken ei suuda ilmastikumõjudele vastu panna. Tulemuseks on akna soojapidavuse järsk vähenemine. Kvaliteetsest puidust toodetud puitaken on meie kliimas vastupidav. Puitaken säilitab oma kuju ja soojapidavuse pikkade aastate jooksul.

Mida peaks arvestama akende valikul?

Oma kodule aknaid otsides on peamiseks valiku kriteeriumiks hind. Üldiselt kehtib ju põhimõte, et mida kallim aken, seda kvaliteetsem ja soojapidavam. Soovitame akende soetamisel silmas pidada kahte peamist asjaolu, mis mõjutavad Sinu investeeringut. Nendeks on soojapidavus ning hooldamine. Eestis kehtivate normide järgi on lubatud akna U-arvuks 2,1 W/m2K. On hea teada, et soojapidavam aken on ligi 30% kallim aga tasub ära 8 aastaga - seda tänu väiksematele küttearvetele. Hooldamise osas on oluline jälgida, et teie soetatud akendele oleks võimalik vajadusel teha parandustöid (n.t. plastakendel suhteliselt keeruline ja kallis). Tuleb ka järele mõelda, kas on mõistlk kõik aknad tellida avatavatena. Lisaks hooldamise keerukusele on avatava ning mitteavatava akna hinnavahe märgatav.

Puitakende müük, transport ja paigaldus.

Puitaken on parim valik, kui otsid oma kodule uusi aknaid. Puitaken on tervislikvalik - puitakende tootmine ei saasta loodust ning korralik puitaken vähendab küttekulusid oluliselt rohkem, kui plastaken.

Meilt saad ka häid nõuandeid - täitsa tasuta!

HELISTA MEILE TÖÖPÄEVITI 09.00 - 17.00 :  +372 521 6698