+372 510 8080

Puitalumiiniumaknad

Puitalumiiniumaknad on väga ilmastikukindlad aknad. Neil on vähene hooldusvajadus. Seestpoolt on aken naturaalne ning väljastpoolt värvitud alumiiniumprofiiliga.

Meie valikus on puitalumiiniumaknad, mis on kald-pööratavad. Puitalumiiniumaken ei kogu endasse elektrostaatilisi laenguid nagu seda teevad erinevad kunstmaterjalid. Alumiiniumist leng kaitseb puitu täiendavalt kahjustuste eest.

2- ja 3-kordse klaaspaketiga puitalumiiniumaknad.

 

Puitalumiiniumakende eeliseks on nende kompromissitu kvaliteet. Saadaval on lai värvivalik, erinevad konstruktsioonid ning lisaks standardmõõtudele valmistame ka erimõõdulisi puitalumiiniumaknaid.

Puitalumiiniumaknad on töödeldavad energiasäästlikult ning lõhkumise korral lihtsalt renoveeritavad. Akende tootmisel kasutatakse kolmekihilist liimpuitu, mis teeb akna eriti soojapidavaks. Täiendava ilmastikukindluse  tagab alumiiniumprofiili kasutamine, Puit-alumiinium aken on väljast kaetud alumiiniumprofiiliga, mis muudab akna vastupidavaks ning kaitseb akna pinda ilmastikumõjude eest.

Kui plastikakna põhiline vaenlane on UV kiirgus, siis puitalumiiniumaken on UV-kiirgusele väga resistentne. Samuti võimaldab tehnoloogia toota väga “saledaid” aknaraame – nii sobituvad aknad avadele ka tingimustes, kus ruumi napib.

Puitaknad ja puitalumiiniumaknad on konstruktsioonilt sarnased. Erinevus seisneb selles, et kui puitakendel on akna alumised konstruktsioonid kaetud alumiiniumprofiiliga, siis puitalumiiniumaknad on kogu väliskonstruktsiooni ulatuses alumiiniumprofiiliga kaetud. Just see tagabki efektiivseima kaitse välismõjude eest.

 

 

Puitaknad on hea valik sinu kodule.

 

Mõistlik hind

Meil saad mõistliku hinnaga puitaknad. Plastaknad vahetad varsti välja, kuid puitaknad kestavad kauem, kui sina.

Lihtne paigaldada

Puitaknaid on lihtne paigaldada. Anname sulel kaasa juhise, kuidas seda teha või tuleme paneme ise sulle aknad ette.

Garantii

Viljandi Aken ja Uks tehase toodangule kehtib tugev garantii. Anname sulle nõu, kuidas puitakent valida.

Korduvad küsimused

Missugused on tuntumad aknatüübid?

Enimlevinud akna tüüp on meil Saksa aken. See on ühe raamiga aken, mille sees asub reeglina kahe-või kolmekordne klaaspakett. Aknad avanevad sissepoole ning võivad olla kald-ja pöördavatavad.

Sellele järgneb Taani aken, mis on samuti ühe raamiga, kahe-või kolmekordse klaaspaketiga. Avanevad väljapoole ning neid saab ka küljele pöörata, lisaks sellele on seda tüüpi aknad kald-või ümberpööratavad.

Soome aken on kahe eraldi raamiga puitaken - ehk siseraamiga ja välisraamiga aknad, mis avanevad ühendatult sissepoole. Reeglina on siseraam kahekordse klaaspaketiga ning välisraam ühekordse klaasiga.

Kuidas valida õige aken?

Häid ja odavaid aknaid ei ole olemas. Esmalt tuleb otsustada, mis materjalist aknaid eelistada. Aknad on laias laastust kolmest materjalist: plastikust aknad, puitaknad või puit-alumiiniumaknad. Akna materjali valikul mängib suurt rolli hoone arhitektuurne lahendus. Plastaknad on puitakendest reeglina odavamad, kuid see on ka nende ainus eelis. Puitaknad sobivad meie kliimasse kõige paremini - need on õige hooldamise korral väga vastupidavad ning sobivad enamuste hoonetega.

Puitaken või plastaken?

Kas maksta rohkem ja osta korralik puitaken või ajada läbi odavamalt ja soetada madalama kvaliteediga plastaken? Plastakna peamiseks probleemiks on väiksema jäikusega konstruktsioon, mis hakkab ajapikku läbi painduma. Eriti on see levinud lõuna-ja läänekaares paiknevatel akendel - proffil deformeerub ning plastaken ei suuda ilmastikumõjudele vastu panna. Tulemuseks on akna soojapidavuse järsk vähenemine. Kvaliteetsest puidust toodetud puitaken on meie kliimas vastupidav. Puitaken säilitab oma kuju ja soojapidavuse pikkade aastate jooksul.

Mida peaks arvestama akende valikul?

Oma kodule aknaid otsides on peamiseks valiku kriteeriumiks hind. Üldiselt kehtib ju põhimõte, et mida kallim aken, seda kvaliteetsem ja soojapidavam. Soovitame akende soetamisel silmas pidada kahte peamist asjaolu, mis mõjutavad Sinu investeeringut. Nendeks on soojapidavus ning hooldamine. Eestis kehtivate normide järgi on lubatud akna U-arvuks 2,1 W/m2K. On hea teada, et soojapidavam aken on ligi 30% kallim aga tasub ära 8 aastaga - seda tänu väiksematele küttearvetele. Hooldamise osas on oluline jälgida, et teie soetatud akendele oleks võimalik vajadusel teha parandustöid (n.t. plastakendel suhteliselt keeruline ja kallis). Tuleb ka järele mõelda, kas on mõistlk kõik aknad tellida avatavatena. Lisaks hooldamise keerukusele on avatava ning mitteavatava akna hinnavahe märgatav.

Sul on Küsimus?

Puitakende müük, transport ja paigaldus.

Puitaken on parim valik, kui otsid oma kodule uusi aknaid. Puitaken on tervislikvalik - puitakende tootmine ei saasta loodust ning korralik puitaken vähendab küttekulusid oluliselt rohkem, kui plastaken.

Meilt saad ka häid nõuandeid - täitsa tasuta!

HELISTA MEILE TÖÖPÄEVITI 09.00 - 17.00 :  +372 521 6698