+372 510 8080

Puitaknad – parim lahendus sinu kodule.

Puitaknad sobivad väga hästi meie kliimasse. Korralik puitaken peab vastu mitusada aastat. Ja kas teadsid, et puitaknad on odavamad, kui plastikaknad?
Puitakendel on väga head naturaalsed isolatsiooniomadused, mis takistavad soojuse toast välja pääsemist, tagades samal ajal hea ventilatsiooni.

Miks puitaknad on parim lahendus sinu kodule.

Puitaknad on olnud eestlase eelistatuim valik – puitaken on loodussõbralik ja tervislik, puitakna välimus on elegantne ning puitaknad kestavad kauem, kui sina.

Plastaknad ehk PVC materjalist aknad on viimasel ajal aina populaarsust kogunud ning puitakendest levivad igasugused negatiivsed müüdid, nagu „puitaknaid tuleb pidevalt hooldada“ ja „puitaknad mädanevad ära“. Järgnevalt räägime sellest, kas nendel müütidel on tõsi taga ja miks puitaknad on parim lahendus sinu kodule.

Elegantne välimus
Puitaknad annavad sinu maja fassaadile ja sisekujundusele elegantse ja sooja välimuse. Need sobivad nii traditsioonilisse kui modernsesse hoonesse, sest neid saab värvide ja lakkide abil sobitada kokku igasuguse stiiliga. Kõik sõltub viimistlusest. Talu-tüüpi hoonetes, palk- ja kivimajades oleks lausa patt paigaldada valged PVC aknad, sest need ei sobitu mitte kuidagi üldise stiiliga ja alandavad seetõttu kinnisvara hinda. Puitakende välimus ja vastupidavus see-eest hoopis tõstab kinnisvara hinda.

Loodussõbralik
Puit on taastuv looduslik ressurss, mis on CO2 neutraalne, sest puidu ehitusmaterjalina kasutamine ei suurenda kasvuhooneefekti. Seni kuni aken sinu maja küljes istub, hoiab see puude poolt õhust võetud süsihappegaasi kinni. Plastakende tootmine kasutab keskkonnale kahjulikke kemikaale, mis paiskuvad tootmisprotsessi käigus õhku. Iga puitakna soetamisel plastakna asemel säästad sa üle 100kg süsihappegaasi.

Kestavad kauem kui sina
Kindlasti oled näinud muuseumites, mõisades ja muudes eriti vanades hoonetes mitmesaja-aastaseid puidust aknaid. See, et puitaknad igal juhul mädanevad ära, on PVC müügimeeste valeinformatsioon, sest hea hoolduse korral kestavad puitaknad terve sinu elu. Kahjuks on paljudel peredel olnud kogemust mädanevate akendega, kuid sellel on väga lihtne seletus. Suurem osa vanu puitaknaid on paigaldatud nõukogude perioodil. Sellel ajal ei olnud inimestel piisavalt raha, et osta kvaliteetsest puidust aknaid, nii et tulemus oligi see, et tänaseks on aknad poolmädanenud. Kuid kvaliteetsest puidust aknad, mida iga 1-2 aasta tagant hooldatakse, kestavad kauem kui sina. Puitaknad vananevad kaunilt, erinevalt plastakendest, millelt viimistlus koorub maha või muutub kollaseks. Lisaks on plastakent peaaegu võimatu parandada, kuid puitaknal on tarvis kõigest natuke lihvimist ja uut värvikihti.

Väga hea isolatsioon
Puitakendel on väga head naturaalsed isolatsiooniomadused, mis takistavad soojuse toast välja pääsemist, tagades samal ajal hea ventilatsiooni. Puidust aknaraamid vähendavad küttekulusid rohkem kui plastaknad. Lisaks tuletame meelde, et tänapäeval on ka puitaknaid olemas kahekordse ja kolmekordse klaaspaketiga. Lõppude lõpuks sõltub energiasääst rohkem klaasist kui raamist ja modernsetel puitakendel on klaaside suhtes sama palju valikuid kui plastakendel.

Madal hind
„Puitaknad on odavamad kui plastaknad.“
„Kuidas palun?“

Tõepoolest, kui võtta arvesse puitakende pikka eluiga, siis on nende hind odavam kui plastakende ostmine ja iga 5-7 aasta tagant välja vahetamine. Lisaks, nagu varemgi mainitud, tõstavad puitaknad sinu kinnisvara hinda. Kõik oleneb sellest, kui pika aja peale sa kulu ära jaotad. Pikas perspektiivis on kvaliteetsed puidust aknad odavamad kui plastaknad.

Kokkuvõttes on puitaknad mitmes osas parem lahendus kui plastaknad. Plastaknad on hea valik neile, kes praegusel hetkel vajavad uusi aknaid, kuid ei saa endale kvaliteetseid puitaknaid lubada. Kui sinul on tahtmine ja võimalus investeerida tulevikku, siis see on meie poolt soe soovitus tutvuda meie puitakende valikuga.

 

Puitaknad kestavad kaua

Puitaknad kestavad kaua

Puitaknad kestavad kaua. Standardsed Viljandi Aken ja Uks puitaknad on valmistatud sõrmjätkatud männipuidust. Akende viimistlusel kasutatakse väga kvaliteetseid materjale. Puitaknad on eriti kaunid peitsituna. Meie pakutavad puitaknad koosnevad erinevatest...

Korduvad küsimused

Korduvad küsimused

Korduvad küsimused. Puitaknad on meie kliimas mõistlik valik. Panime siia kokku vastused enamlevinud küsimustele, kui sul on ees akende vahetus. Loe siit, miks puitaken on hea valik ja miks plastaken ei pea ilmastiku tingimustele vastu. Korduma kippuvad küsimused....

Korduvad Küsimused

Missugused on tuntumad aknatüübid?

Enimlevinud akna tüüp on meil Saksa aken. See on ühe raamiga aken, mille sees asub reeglina kahe-või kolmekordne klaaspakett. Aknad avanevad sissepoole ning võivad olla kald-ja pöördavatavad.

Sellele järgneb Taani aken, mis on samuti ühe raamiga, kahe-või kolmekordse klaaspaketiga. Avanevad väljapoole ning neid saab ka küljele pöörata, lisaks sellele on seda tüüpi aknad kald-või ümberpööratavad.

Soome aken on kahe eraldi raamiga puitaken - ehk siseraamiga ja välisraamiga aknad, mis avanevad ühendatult sissepoole. Reeglina on siseraam kahekordse klaaspaketiga ning välisraam ühekordse klaasiga.

Kuidas valida õige aken?

Häid ja odavaid aknaid ei ole olemas. Esmalt tuleb otsustada, mis materjalist aknaid eelistada. Aknad on laias laastust kolmest materjalist: plastikust aknad, puitaknad või puit-alumiiniumaknad. Akna materjali valikul mängib suurt rolli hoone arhitektuurne lahendus. Plastaknad on puitakendest reeglina odavamad, kuid see on ka nende ainus eelis. Puitaknad sobivad meie kliimasse kõige paremini - need on õige hooldamise korral väga vastupidavad ning sobivad enamuste hoonetega.

Puitaken või plastaken?

Kas maksta rohkem ja osta korralik puitaken või ajada läbi odavamalt ja soetada madalama kvaliteediga plastaken? Plastakna peamiseks probleemiks on väiksema jäikusega konstruktsioon, mis hakkab ajapikku läbi painduma. Eriti on see levinud lõuna-ja läänekaares paiknevatel akendel - proffil deformeerub ning plastaken ei suuda ilmastikumõjudele vastu panna. Tulemuseks on akna soojapidavuse järsk vähenemine. Kvaliteetsest puidust toodetud puitaken on meie kliimas vastupidav. Puitaken säilitab oma kuju ja soojapidavuse pikkade aastate jooksul.

Mida peaks arvestama akende valikul?

Oma kodule aknaid otsides on peamiseks valiku kriteeriumiks hind. Üldiselt kehtib ju põhimõte, et mida kallim aken, seda kvaliteetsem ja soojapidavam. Soovitame akende soetamisel silmas pidada kahte peamist asjaolu, mis mõjutavad Sinu investeeringut. Nendeks on soojapidavus ning hooldamine. Eestis kehtivate normide järgi on lubatud akna U-arvuks 2,1 W/m2K. On hea teada, et soojapidavam aken on ligi 30% kallim aga tasub ära 8 aastaga - seda tänu väiksematele küttearvetele. Hooldamise osas on oluline jälgida, et teie soetatud akendele oleks võimalik vajadusel teha parandustöid (n.t. plastakendel suhteliselt keeruline ja kallis). Tuleb ka järele mõelda, kas on mõistlk kõik aknad tellida avatavatena. Lisaks hooldamise keerukusele on avatava ning mitteavatava akna hinnavahe märgatav.

Puitakende müük, transport ja paigaldus.

Puitaken on parim valik, kui otsid oma kodule uusi aknaid. Puitaken on tervislikvalik - puitakende tootmine ei saasta loodust ning korralik puitaken vähendab küttekulusid oluliselt rohkem, kui plastaken.

Meilt saad ka häid nõuandeid - täitsa tasuta!

HELISTA MEILE TÖÖPÄEVITI 09.00 - 17.00 :  +372 521 6698